مرده بازی

تازگی ها هادی چند بار خواب دیده که من(مامانش) مرده ام ! تا به حال ندیده بودم تو این سن بچه ایی به مرگ حساس بشه ! اصلا هم ظاهرش رو ناراحت نشون نمی داد ! فقط وقت تعریف خوابش ، چتری بلند موهاشو با کف دستاش بالا نگه میداشت که بتونه بهتر ببینه و چشماشو گرد میکرد ! و بعد از تعریف ساکت میشد که عکس العمل من رو ببینه !

هربار هم که برایم تعریف میکرد بغلش میکردم و توجه نشون میدادم و باهاش همدردی میکردم که من زنده م ببین دارم نازت میکنم و میبوسمت و ....تا سوپاف دلش رو بکشه و غصه هاش خالی بشه !

الان برای یک خرید جزیی داشتم میرفتم بیرون ، سه تایی داشتند بازی میکردند ، یک به یک ازشون خواستم مراقب داداش هاشون باشند و تا من برمیگردم لطفا کشتی کج نگیرند !

روال بازیهاشون اینه که معمولا به حسن میگن حین بازی توقع چه حرکت و برخوردی ازش دارند ، هادی روی زمین خوابیده بود به حسن گفت : حسن من مرده م ! حسن هم سرشو گذاشت رو پاش و با نوک انگشت چشماش رو چک کرد که بسته است یا نه و بعد سوراخ های بینیش رو برای فهمیدن تنفس چک کرد ، سرشم گذاشت روی سینه هادی که صدای قلبش رو بشنوه بعد رو به حسین کرد و با صدای غم انگیز و تاسف باری گفت : برادر بهت تسلیت میگم برادرت مرده !!

یه دفه هادی از جا پرید و گفت عه !! مرده م ؟؟ شه (چه) خوبه !! و مثل فرفره شروع کرد به چرخیدن دور حسن که : من مرده بازی دوس دارم !

مطمن نیستم ولی ممکنه این بار هادی کمتر تو خواب متاثر بشه .. تا من فرصت کنم کشف کنم چرا این موضوع مرگ برایش مهم شده !

/ 6 نظر / 52 بازدید
خودم

جالبه که خوشش هم اومده

کاظمی

پسر من چند شب پیش خواب دیده بوده که دنبال توپش افتاده بوده توی آب و رفته بوده زیر آب و هر چی هم میگفته کمک کسی نمیامده. کلی صدقه دادم. اصلا بهش فکر میکنم که چرا این بچه چنین خوابی دیده موهای تنم سیخ میشه.

خودم

احتمال نمی دین تو فیلمی کارتونی چیزی دیده باشه؟ تلویزیون عزیز ما که مدام مرگ و میر نشون می ده.

نگین

اونقدر به جمله حسن خندیدم که نگووووو: برادر بهت تسلیت میگم برادرت مرده... وای خداااااا اینا چقدر بامزه اند [قهقهه] دور از جون همه تون... بچه ها کم کم با مفهوم مردن آشنا میشن؛ مخصوصا وقتی در فیلم ها و کارتونها می بینن.... نگران نباش. همه مون همینطوری با مرگ آشنا شدیم... با همین خواب های تلخ...[گل]

نفیسه

وروجکااااااااا

یاس حسینیه

آخی.. الهی... فسقلی رفته مهد کودک شاید بخاطر دوری ازتو اینطوری شده